fbpx

Tiesioginė transliacija iš tavo telefono Facebook’e

2016 14 balandžio

Jeigu galvojote, kad Facebook niekada nebus pagrindinis tiesioginės video transliacijos žaidėjas rinkoje, tai pagalvokite dar kartą. Šis galiūnas, regis, bando pranokti visus savo socialinių tinklų konkurentus įskaitant YouTube, SnapChat ir Google Hangout. Dar prieš naujus metus pranešęs apie būsimą tiesioginių translacijų naujovę, Facebook jau gali pasigirti jos pristatymu plačiajai visuomenei. Panašu, kad naujoji Facebook funkcija tikrai nenuvils vartotojų suteikdama jiems galimybę sukurti asmeninį televizijos kanalą tiesiai iš jų asmeninės Facebook paskyros. Na, bet pradėkime viską nuo pradžių.

Facebook-Video

Šią funkciją Facebook nusprendė įdiegti po to, kai buvo atliktas tyrimas, kuris atskleidė, kad žmonės net 300% daugiau laiko praleidžia žiūrėdami video įrašus, kurie transliuojami gyvai lyginant su nufilmuotu ir įkeltu video turiniu. Tiesa, naujovė pirmiau buvo „atidaryta“ tik išskirtiniam sąrašui žmonių – didžiausioms show verslo ir kultūros žvaigždėms. Sumanios Facebook galvos išgalvojo, kad ir taip didelį pasiekiamumą turinčios žvaigždės, tinkamiausiai parodys šios funkcijos privalumus bei sužadins jų fanų norą kopijuoti žvaigždžes tokiu pat elgesiu. Ir ką, panašu, kad jie neklydo. Ši vos kelių mėnesių senumo naujovė jau sulaukė milžiniško susidomėjimo, nes nuo šiol tiesioginę vaizdo transliaciją galės transliuoti net ir paprasčiausi Facebook vartotojai.

Tai kaip viskas veikia?
1. Įsijunkite Facebook aplikaciją savo iOS arba Android išmaniajame telefone.
2. Paspauskite ant “Status” mygtuko
3. Paspauskite ant antros ikonos apačioje
4. Parašykite savo video transliacijos apibūdinimą. Pvz: “Akimirkos iš Madonnos koncerto”, “Sushi gaminimimas” ir panašiai. Nepamirškite, kad galite nustatyti, kas gali matyti šią video transliaciją: visi, tik draugai, tik specialios grupės ir t.t.
5. Paspauskite “Go Live” ir Jūsų fantastiška neįtikėtina ir nuostabi transliacija prasidės ?
6. Pabaigus transliaciją, paslauksite “Finish” ir video automatiškai atsidurs ant Jūsų Facebook sienos.

fb live video pavyzdziai

Reikėtų atkreipti dėmesį, kad video trukmė negali viršyti 30min, todėl jei ruošiatės vykdyti tiesioginę transliaciją iš konferencijos, seminaro, interviu ar panašiai, reikėtų informaciją pateikti per šį laikotarpį arba ją dalinti į keletą dalių skelbiant ją atskirais įrašais. Na, o itin trumpų vaizdo įrašų mėgėjams reikėtų žinoti, kad video negali būti trumpesni nei 4s. Sukruti video sekėjams ir draugams yra matomi realiu laikau bei vėliau, jau pasibaigus tiesioginei tranlacijai, ant draugo sienos.

 

Į ką dar reikėtų atkreipti dėmesį?


1. Iš asmeninės patirties pastebėjau, kad būtinas itin geros kokybės wifi ar mobilus interneto ryšys. Kitu atveju nebus leidžiama pradėti tiesioginės transliacijos arba vaizdas transliacijos metu žiūrovui atsiliks ir trūkinės.
2. Jei sieki pritraukti kuo daugiau žiūrovų, stenkitės filmuoti kokybiškai: su geresne išmaniojo telefono kamera, su dronu ar su specialia Mevo kamera, sukurta Facebook tiesioginei transliacijai. Apie ją daugiau rasite čia: http://bit.ly/23EAy2Z
3. Jei norite, kad video transliaciją stebėtų kuo daugiau žmonių – informuokite juos įprastu Facebook įrašu. Nepamirškite paminėti kada prasidės transliacija, iš kur ji vyks, kas joje dalyvaus ir ką planuojama parodyti. Trumpai tariant – suintriguokite savo žiūrovus.
4. Nepraleiskite video apibūdinimo, nes tai vienas iš geriausių būdų patraukti žiūrovo akį.
5. Jei ruošiatės atlikti ir daugiau tiesioginės transliacijų įrašų, yra rekomenduojama pakviesti Jūsų auditoriją prenumeruoti jūsų turinį. Kitaip tariant, paprašykite žiūrovų sekti Jūsų profilį ir gauti pranešimus apie tai, kada prasidės dar viena video transliacija.
6. Komentaruose aktyviai diskutuokite su žiūrovais, kurie iššoks po Jūsų video įrašu.

example fb live video

Kalbant apie šios funkcijos naudą, reikėtų paminėti, jog ji yra labai plati tiek prekiniams ženklams ir organizacijoms, tiek ir pramogų pasaulio žvaigždėms bei paprastiems vartotojams. Prekiniams ženklams tai dar viena nauja galimybė pasiekti savo fanus. Unboxing video įrašai, naujų prekių pristatymas ir išbandymas – visa tai ir dar daugiau gali būti parodyta realiu laiku, kuris daugeliui vartotojų gali būti patrauklesnis nei gerai nušlifuoti reklamos profesionalų video įrašai. Organizacijos šią funkciją gali puikiai panaudoti koferencijų ar seminarų transliacijai. Ši funkcija yra idealus ir nebrangus būdas informacijos sklaidai. Tuo tarpu pramogų verslo žvaigždėms ir žvaigždutėms tai tik dar vienas pajamų pritraukimo šaltinis. Tiesioginės transliacijos metu su savo fanais žvaigždės gali pasidalinti savo „gyvomis“ atostogų, renginių ar pasirodymų akimirkomis. Tai jau spėjo išbandyti Vin Diesel pasidalindamas jaukiomis akimirkomis su sūnumi. Na, o paprastam, tai yra puiki galimybė tapti artimesniais su savo draugais ir artimaisiais, juos pradžiugint ir pralinksminti taip, kaip tai padarė šis vyriškis iš savo vonios ☺

Tikiuosi, kad bus iš ko pasimokyti ir kad funkcija neliks nepastebėta tarp neretai besikuklinančių lietuvių. Mes su SocialDrum komanda nekantraujame, kada galėsime gyvai stebėti kokį nors lietuvišką renginį ar seminarą tiesiog įsijungus Facebook ☺

 

Social Media Drummer

Viltė Kunevičiūtė

Dalintis

Susisiekite