fbpx

Specifinio Facebook Tab sukūrimas

2017 14 gruodžio

Facebook Custom Tab (mygtukas, įterpiamas tam tikro Facebook verslo profilio kairėje) yra puikus būdas susisteminti svarbiausią informaciją apie Tavo verslą ar organizaciją. Priklausomai nuo pasirinkto Facebook verslo profilio šablono, socialinis tinklas suformuoja mygtukų sąrašą pagal Tavo vykdomos veiklos, o kartu ir Facebook paskyros, tikslą. Pavyzdžiui, drabužius parduodantis prekės ženklas, pasirinkęs ,,Local Business“ Facebook paskyros šabloną, automatiškai gaus tokius mygtukus kaip Pictures, Video, Shop ir kitus. Reikia pripažinti, kad automatiškai Facebook socialinio tinklo priskiriami mygtukai ne visada patenkina tam tikro specifinio verslo ar organizacijos poreikius. Būtent tokiu atveju ir kuriami Facebook Custom Tabs.

Kad galėčiau kuo geriau atskleisti tokio mygtuko naudą ir paaiškinti jo sukūrimo procesą, šiame blogo įraše norėčiau aptarti mūsų kliento ,,Pušku pušku“ atvejį. Tai sėkmingai Lietuvoje ir užsienio šalyse veikiantis prekės ženklas, kurio pagrindinis produktas – sėdmaišis. Kaip ir kiekvienas verslas, taip ir ,,Pušku pušku“ taiko įvairias nuolaidas savo klientams, pasiremdami sezoniškumu ar kitomis tendencijomis. Šį kartą klientas į mus kreipėsi su prašymu padėti viešinti kalėdinę loteriją.

Pagrindinė problema: daug tekstinės informacijos, kuri yra svarbi loterijos dalyviams.

Šalutinės problemos:

 • dažna komunikacija apie loteriją, kuriant atskirus Facebook įrašus, gali pakenkti puslapio įrašų matomumui (reach rodiklis);
 • Facebook Pin Post funkcija, laikanti tam tikrą pasirinktą įrašą paskyros viršuje, o kartu ir coverio nuotrauka jau išnaudota kitai akcijai viešinti.

Poreikis: reikalingas sprendimo būdas, kuris leistų susisteminti informaciją ir ją pateikti kuo patraukliau.

Esant tokiai situacijai, kartu su klientu nusprendėme išnaudoti Facebook Custom Tabs opciją, kuri leido išspręsti susijusias problemas ir patenkinti poreikį.

Taigi, kaip sukuriamas specifinis mygtukas? Esminiai žingsniai yra šie:

 • Susikurkite specifinį internetinį svetainės langą, turintį https nuorodą (šifruota HTTPS protokolo atmaina). Jame patalpinkite visą norimą informaciją (tekstus, vizualus, vaizdo įrašus, pirkimo ar kitas nuorodas). Iš esmės turite sukurti atskirą internetinę svetainę (ar jos langą), kuri yra ne Facebook aplinkoje. Baigę kurti svetainę, išsisaugokite jos nuorodą. SVARBU. Būk tikras, kad internetinė svetainė Facebook aplinkoje atrodys gerai (neišsikreips, nenusikirs vaizdas), pasistenk išlaikyti 810px plotį.
 • Baigęs kurti svetainę, susikurk paskyrą Facebook Developers aplinkoje. Prisijungti galėsi panaudodamas savo Facebook prisijungimus.
 • Prisijungęs spausk ,,Add a New App“.

 

 • Suteik aplikacijai (Custom Tab’ui) vardą.

 

 • Paspausk ant naujai sukurtos aplikacijos paskyros kairėje ir atsidaryk nustatymų (angl. Settings) sekciją.

 

 • Pasirink aplikacijos kategoriją ,,Apps for Pages“. Kaip matai, būtent čia gali kurti įvairius žaidimus ar kitokius įrankius, naudojamus Facebook aplinkoje.

 

 • Spausk ,,Add Platform“ ir pasirink kategoriją ,,Page Tab“.

 

 • Užpildyk paskutinius reikalingus laukelius: įkopijuok https nuorodą, suteik naujam mygtukui vardą ir spausk ,,Save Changes“.

 

 • Tuomet lauks keisčiausia dalis. Nieko neklausinėk, tačiau atsidaryk naują naršyklės langą ir kopijuok šį kodą http://www.facebook.com/dialog/pagetab?app_id= tuomet savo aplikacijos ID numerį (be jokių tarpų), tuomet vesk kodą &next= ir įklijuok sukurtos svetainės url. Jei viską darei teisingai, gausi tokią nuorodą:

 

 • Spausk Enter. Būsi nukreiptas į puslapį su šia lentele:

 

 • Teliks pasirinkti puslapį, į kurį nori pridėti šį specifinį mygtuką.

 

 • Viskas! Mygtukas jau Tavo pasirinktame puslapyje:

 

Apibendrinant, specifinio mygtuko sukūrimas nėra labai sudėtingas procesas. Svarbiausia, kad įterpiamas puslapio vaizdas turėtų https nuorodą, o mygtuką kuriantis žmogus laikytųsi visų anksčiau įvardintų žingsnių. Taigi, didelių programavimo žinių čia neprireiks, o mygtuko panaudojimo būdų – devynios galybės! Skelbk nuolaidas, pasakok apie naujoves ar tiesiog dalinkis tuo, kas svarbu. Sprendi Tu 🙂

 

Audronė

 

Dalintis

Susisiekite