fbpx

Socialiniai tinklai: įrankis rimtoms kovoms

2017 22 kovo

Kiek kartų norėdamas įkelti nuotrauką į socialinius tinklus sustojai, nes prastai atrodo Tavo šukuosena? Ir kokios storos rankos! Negalėtum leisti, kad kas nors pamatytų tą atsikišusį pilvą… O dar tas pagurklis! Toks dažnas scenarijus po truputį tampa vakar dienos įvykiu. Tačiau, apie viską nuo pradžių.

Užgauliojimas internete (angl. cyber-bullying) yra viena opiausių šių dienų problemų. Deja, socialiniai tinklai sudaro palankią terpę šiai problemai vešėti. Nustebtumei, tačiau nuo užgauliojimų kenčia ne tik raudonplaukis Donatas ar antsvorio turinti Sandra. Tokiu būdu kankinamos ir politikos ar popkultūros pasaulio asmenybės.

Taip jau nutiko, kad tiesiogiai ar netiesiogiai kankinami žmonės nusprendė nebetylėti. Pati dažniausia užgauliojimų priežastis gali būti apibrėžiama šešiomis sunkiomis raidėmis. Taip, tai SVORIS. Ar pastebėjote socialiniuose tinkluose vis dažniau kyšančias drąsių moterų nuotraukas, paremtas jaudinančiais ir/ar įkvepiančiais pasakojimais apie jų patirtus išgyvenimus? Tai gyvi įrodymai, jog socialiniai tinklai nuolat evoliucionuoja ir keičia savo paskirtį. Susipažinkite su socialiniais tinklais šiandien – įrankiu rimtoms kovoms kovoti 🙂

Kas vyksta?

Iki šiol buvę nežinomos, tačiau žavios ir savimi pasitikinčios moterys ėmė pildyti socialinius tinklus nuotraukomis, kurios nė kiek neretušuotos. Nuotraukomis iš pačių įvairiausių kampų. Nuotraukomis, kuriose dėvi joms patinkančius drabužius. Nuotraukomis, kurios pasakoja kiekvienos moters unikalią, dažnai labai skaudžią istoriją. Tai nauja kovos už lygybę era! ?

Nors nuo antsvorio priežastimi paremtų patyčių kenčia ir vyrai, moterys pirmosios ėmėsi iniciatyvos. Nuo šiol matysite moterų, išgyvenusių anoreksiją, pasakojimus ir kvietimą mylėti save, kad ir kiek besvertumei. Puikus pavyzdys – Megan Jayne (@bodyposipanda).

survivor

Patirtimi dalijasi ir gražių vaikučių motinos, kurių kūnus išdarkė gimdymas, pavyzdžiui, Denise Bidot (@denisebidot).

denisebidot

Kalba ir tos, kurios patyrė skaudžias patyčias dėl to, jog laukėsi, kai buvo apkūnios (@tessholliday).

patycios tess

Apie patirtas patyčias ir užgauliojimus dėl svorio kalba ir tėvai, netekę savo vaikų, ar broliai ir seserys. Nesidalinsiu aptiktomis siaubingomis istorijomis, tačiau verta apsidairyti, ar Tavo artimoje aplinkoje nėra besidalinančių tokiomis grotažymėmis kaip: #thinstagram #thinspo #thinspiration #starve #anorexia #bulimia #eatingdisorder #size00

Apie iškreiptą požiūrį į svorį kalba ir (mūsų visuomenės akimis) panašių problemų neturinčios moterys. Štai Emily Skye savo Instagram paskyroje (@emilyskyefit) nuolat kelia iš pažiūros šmaikščius, tačiau labai daug pamokančius įrašus. Sportininkė pabrėžia, jog svoris yra tiesiog svoris ir nė vienas neturime teisės išvaizdą vertinti vienareikšmiškai teisdami.

emilyskye

Apie kūną, kurio į nieką nekeistų, kalba ir moterys, mylinčios turimus apvalumus. Štai Ashley Gragham (@theashleygraham) sėkmės galėtų pavydėti dažna tradicinės modelių industrijos atstovė: nuolatinės atostogos šiltuosiuose kraštuose, super sėkminga modelio karjera, nuosava apatinių ir maudymosi kostiumėlių linija plus size merginoms ir marios laisvo laiko, kurį mergina praleidžia sporto salėje ar valgydama keksiukus 🙂

ashley

Moteris piktina požiūris į jas kaip į gražų daiktą, kurį galima panaudoti reklaminėse kampanijose, kaip į dekorą vyro pašonėje ar į objektą, iš kurio labai smagu pasijuokti. Jos pavargo jausti tiesiog kaktą svilinančius kreivus žvilgsnius. Ir iš tiesų šis moterų judėjimas socialiniuose tinkluose sulaukė didžiulės sėkmės pasaulio mastu!

Kova su fat shaming kultūra: kodėl tokia sėkminga?

Tenka pripažinti, jog sėkmingiausios socialinių tinklų kampanijos pasižymi vienu aiškiu bruožu: jos PROVOKUOJA. Įlenda į mūsų smegenis, graudina širdį ir bent akimirkai palieka apmąstymuose. Darau prielaidą, jog būtent moterų iš įvairiausių pasaulio kampelių PROVOKACIJA ir leido sulaukti tokios didžiulės sėkmės.

Kitas sėkmės faktorius – pati socialinių tinklų prigimtis. Socialiniai tinklai tiesiog sutverti dalintis asmeniškumais, įvykiais ir ypač istorijomis (tai įrodo ir naujausias storytelling trendas). Viskas, ką reikėjo padaryti, norint užkurti šią kovos su neteisybe mašiną, tai išjungti fotošopą ir spjauti į Instagram filtrus. Matai? Paprasčiau nei paprasta 🙂

Tai… kas vyksta?

Šio blogo įrašo kulminacija – tai mano raginimas atsigręžti į vieną aiškų faktą: SOCIALINIAI TINKLAI TAMPA VIETA, KURIOJE GALIME BŪTI SAVIMI, KURIOJE MŪSŲ SKIRTYBĖS YRA NE TIK PASTEBĖTOS, BET IR VERTINAMOS. Kaip rašiau pradžioje, nuotraukų, mažai atitinkančių realų mūsų vaizdą, era baigėsi. Nuo šiol socialiniai tinklai vertins natūralumą, savitą žmogų, o ypač jo unikalią istoriją. Džiugu, kad ši tendencija pamažu pasiekia ir Lietuvą. Tikiu, jog šia iniciatyva bus išgelbėta daug kenčiančių žmonių ir dar daugiau gyvybių!

 

Mylėkite save ir džiaukitės, nes aplink vyksta tikrai geri dalykai!

Social media drummer,

Audronė


Dalintis

Susisiekite