fbpx

Pasenti per sekundę – FACE SWAP trendas socialiniuose tinkluose

2016 3 gegužės

Atsiradus socialiniams tinklams ėmė sparčiai plisti ir su jais susiję vartotojų elgsenos tendencijos. Vienos iš jų susiję su nuotraukų darymu (pvz: duck face), kitos – su žinutėmis (pvz: emoji simbolių masinis vartojimas) ar naujų technologijų pritaikymu, tokie kaip dabar sparčiai populiarėjantys tiesioginės transliacijos video įrašai. Ne paslaptis, kad ant bangos užplaukė ir „face swap“ trendas, kurį prieš gerą pusmetį išpopuliarino Snapchat. Būtent apie tai noriu šiandien pakalbėti.

Jei paskutinius metus gyvenote urve ir nežinote kas yra ši keistai skambanti tendencija, tai trumpai šį reiškinį galiu apibūdinti taip: veido apsikeitimas yra procesas, kurį reikia suprasti tiesiogiai. Atsidarius Snapchat ar specialų veido keitimo app’są (MSQRD, Face Swap, Face Stealer, Face Bomb) ir įsijungus priekinei išmaniojo telefono kamerai, pasirenkate norimą veido filtrą ar kitaip pasakius efektą, kuris užsideda ant jūsų virtualios veido projekcijos dar prieš nusifotografuojant telefonu. Efektus galima išskirstyti į keturias rūšis:

  1. Veido keitimas su šalia esančiu draugu.
  2. Veido uždėjimas su jūsų pasirinkta nuotrauka iš telefono foto albumo arba programėlės jau padarytų filtrų. Pvz: gorilos veido, Leonardo Di Caprio ar zombio.
  3. Asmens veido formos ar veido dalių keitimas: pvz kvadratinis veidas, piktas veidas.
  4. Smulkių išorinių efektų pridėjimas nekeičiant asmens veido bruožų: pvz gėlių vainiko uždėjimas, trykštančios iš akių ašaros, ilgos blakstienos ar šuns ausų ir nosies uždėjimas. Beje, pastarąjį efektą pavadinčiau pačiu populiariausiu, nes manau, kad beveik kiekvienas iš mūsų savo draugų rate rastumėme bent vieną, kuris yra pasidalinęs nuotrauka ar video įrašu su šiuo efektu socialiniuose tinkluose. Ne veltui kuriami memai apie šio efekto masinį ir jau gal kiek erzinantį populiarumą.

face swap dog celebrities ariana grande

Pamačius tokias nuotraukas žmogui „iš urvo“ automatiškai gali kilti klausimas, kodėl visa tai yra populiaru ir kuo tai ypatinga. Atsakymas į tokį klausimą yra gan paprastas: anksčiau norint kokybiškai atlikti veido perkėlimo funkciją ar uždėti kokio nors gyvūno ar būtybės veidą būdavo ilgas ir sunkus darbas photoshopu. Tuo tarpu dabar technologijos yra taip išvystytos, kad pastaroji gali atpažinti veidą ir konkrečius jo dalių kontūrus bei idealiai pritaikyti pasirenkamą veido filtrą. Būtent dėl to labai smagu naudotis technologija, kuri itin greitai ir kokybiškai gali atlikti tokius triukus ir sukurti neįtikėtinai juokingą, o kartais ir linksmai klaikų vaizdą. Visa tai yra tik dar vienas žingsnis arčiau praplėstosios realybės (angl. augmented reality), o kaip žinia, viskas, kas šiuo metu susiję su papildyta realybe, turi velniškai didelį visuomenės susidomėjimą ir įsitraukimą.

Jei dar niekada nesate išbandęs šios funkcijos – siūlau tai išbandyti. Apačioje pateikiu žingsnius iki jūsų pirmojo face swap’o:

  1. Į savo išmanųjį parsisiųskite Snapchat aplikaciją;
  2. Nustatykite priekinės kameros vaizdą;
  3. Pamačius save ekrane pirštu šiek tiek palaikykite ant savo veido, kad programa atpažintų jūsų veido kontūrus (porai akimirkų ant jūsų veido turi atsirasti baltas tinklelis);

how to face swap

4. Pasirinkite vieną iš apačioje siūlomų filtrų;

5. Jei vaizdas ekrane jus tenkina – galite daryti nuotraukas ar kurti šmaikščius vídeo įrašus, kuriuos siūsite draugams ar dalinsitės kitose socialinėse platformose.

6. Jei Snapchatu naudotis nepatinka ar atrodo per daug sudėtinga – tiesiog parsisiųskite bet kokią kitą analogišką aplikaciją sukurtą face swap’ų tikslui (MSQRD, Face Swap, Face Swap Live, Face Bomb).

Garantuoju, kad parodžius Face Swap nuotrauką namiškiams ar draugams būsite apipiltas skardaus juoko dozėmis ar šimtais like’ų.

face swap best

Tai, kad žmonės spėjo pamilti šią technologiją – jau niekam ne paslaptis. Vis dėlto pasigendu prekinių ženklų įsitraukimo panaudojant šią technologiją. Jei vis dar galvojate, kad tai vaikų žaidimai, štai Jums faktas – Facebook prieš mėnesį įsigijo MSQRD aplikaciją, užuosdamas dideles perspektyvas ateičiai.Būtent dėl to prekiniams ženklams vertėtų laiku įšokti į šį važiuojantį traukinį ir išnaudoti galimybę pasirodyti šiuolaikiškiems bei artimiems jaunajai auditorijai kol tai netapo per vėlu ar banalu. Paprasčiausias būdas kaip tai padaryti – įkelti gerai žinomų visuomenės žmonių face swap’us, kurių asmeninis įvaizdis yra tiesiogiai sulyginamas su jų atstovaujamais prekės ženklais. Net neabejoju, kad Maxima gautų pora karmos taškų paauglių akyse jei N. Numavičius įkeltų face swap nuotrauką su savo žmona ar parduotuvės kasininke

Kitas būdas prekiniams ženklams panaudoti Face Swap technologijas – socialinių tinklų konkursai/žaidimai. Jei jūsų kompanijos logotipas turi kažką panašaus į žmogaus veidą – išnaudokite tai. Skatinkite žmones dalintis jų face swap’ais su įmonės logotipu, išreklamuokite tai ir apdovanokite aktyviausius. Fanai tikrai neliks abejingi jūsų komunikacijai, o galbūt netgi prisidės prie išaugusių pardavimų. Pati atlikau nedidelį bandymą ofise iš kurio labai juokėsi mano kolegos – apsikeičiau veidu su Mr. Propper, Starbucks ir McDonalds logotipais. Turint omenyje, kad logotipai buvo naudojami tiesiai nuo nešiojamo kompiuterio ekrano, rezultatas gavosi išties neblogas.

trying out the face swap

Šios nuotraukos dar kartą puikiai įrodo, kaip paprastai veikia ši technologija ir kiek daug galima iš jos „išpešti“.

Beje, net ir tos kompanijos, kurių logotipas nėra tiesiogiai susietas su žmogaus veidu, gali sugalvoti šimtus face swap idėjų socialinių tinklų kampanijoms. Dar vienas, kuris šovė į galvą mano kolegai – face swap’ai su augintiniais. Tai tiesiog neišnaudota sfera visoms šunų kirpykloms, gyvūnėlių parduotuvėms ar kinologų draugijoms, siekiančioms didesnio fanų įsitraukimo jų socialiniuose tinkluose. Pateikiu pavyzdį:

strange face swap dog owner

Tikiuosi, kad ši tendencija greitai nepabos, ir kad netrukus pamatysime Lietuvos didžiųjų prekinių ženklų kitokį veidą socialiniuose tinkluose. Pasak vienos mūsų mylimos klientės, „Reikia eiti koja kojon su technologijomis ir naujienomis”. Būtent to visiems ir palinkėsiu.

 

vilte ziniuone

Face swap šimtametė žiniuonė, Social Media Drummer
Viltė Kunevičiūtė

Dalintis

Susisiekite