fbpx

Kuris Stories įrankis geriausias?

2017 19 spalio

2017 metų pradžioje Facebook‘ui, Messanger‘iui ir WhatsApp‘ui pristačius Stories įrankį, vartotojus užklupo dilema: tai kur gi kelti savo kasdienines istorijas? Su Social Drum komanda siekėme tai išsiaiškinti. Atlikome nedidelį tyrimą, siekdami sužinoti, kuris iš Stories įrankį turinčių socialinių tinklų turi didžiausią populiarumą ir yra draugiškiausias vartotojui.

Truputis istorijos apie istorijas. Stories – tai dar vienas būdas pasidalinti akimirkomis. Funkcija pirmą kartą pristatyta 2013 metais paauglių numylėtinio Snapchat. Nors prieš tai Snapchat galėjo pasigirti unikaliais ir dar niekur nematytais snap‘ais (po peržiūros iškart išnykstančiomis nuotraukomis), tačiau pristačius Stories (per 24 valandas išnykstančias nuotraukas/video) susižavėjimas šiuo socialiniu tinklu dar labiau išaugo. Net tris metus Snapchat turėjo rinkos monopoliją, kol šią funkciją perėmė kiti socialiniai tinklai. Imperiją griauti pradėjo Instagram, kuris su trenksmu pristatė nuo Snapchat identiškai nukopijuotą Stories funckiją. Nors kai kas bandė įrodyti, kad kopija nepasiteisins, tačiau Instagram Stories sėkmingai įsitvirtino vartotojų širdyse ir plėtė savo įtakos zoną. Regis, pamatęs šią gražią sėkmės istoriją Instagram patėvis Facebook nusprendė pabandyti dar kartą sugriauti mitus ir pradžiuginti vartotojus ta pačia, tačiau daugelio jau nebestebinančia funkcija. Ir drėbtelėjo tikrai iš širdies – beveik vienu metu įdiegė šią funkciją net trims savo valdomoms aplikacijoms: 2017 vasarį WhatApp‘ui, 2017 kovą – Messanger‘iui ir vos po keletos savaičių Facebook mobiliajai aplikacijai. Bet ar tai iš tiesų pasiteisino?

Kad galėtumėme atsakyti į šį klausimą trumpai ažvelkime kiekvieno iš socialinių tinklų turimą Stories įrankį.

Snapchat Stories. Itin populiarios ir aktyviai naudojamos net 173 mln. vartotojų visame pasaulyje (2017 rugpj. duom) Snapchat Stories pasižymi itin didele papildomų funkcijų gausa: tekstas, doodle, filtrai, geofiltrai, stickeriai, emoji, bitmoji, nuorodos pridėjimo, objektų iškirpimo funkcija, kaukės, teminės kaukės (pvz: ,,Keeping up with Kardashians” ar ,,Fifty Shades of Grey”). Visi paminėti įrankiai yra nuolat atnaujinami, papildomi arba pakeičiami naujais. Negana to, jei nuotrauką ar video išsaugojama Moments skiltyje, šiomis akimirkomis bet kada gali pasidalinti savo Stories ir joms negalioja 24 val. taisyklė.

 

 

Instagram Stories. Su dideliu džiugesiu šių metų birželį Instagram pranešė, kad aktyvių Stories vartotojų skaičius pasiekė 250 mln., o tai reiškia, kad pagaliau pranoko net ir šios funkcijos pionierių Snapchat. Matyt, to ir reikėjo tikėtis: patogiai ir paprastai valdomas įrankis greitai tapo kasdiene Instagram vartotojų dalimi. O ką jau kalbėti apie papildomų funkcijų gausą: tekstas, doodle, filtrai, geofiltrai, stickers, emoji, nuorodos pridėjimo funkcija (jei turite daugiau nei 10k sekėjų), aktyvaus hashtag‘o pridėjimas, kaukės, live stream, boomerang, apklausų lipdukas, temperatūra, laikas ir kt. Tai leidžia sukurti interaktyvų ir akiai mielą vaizdą. Visi išvardinti papildomi įrankiai taip pat yra nuolat atnaujinami arba pakeičiami naujais. Ir nors oficialiai nuotraukų padarytų vėliau negu per paskutines 24 valandas įkelti į Story negalima, tačiau tam yra keletas apėjimo būdų – nuotraukos screenshotai, failų persiuntimas draugams ir išsisaugojimas iš naujo.

 

 

WhatsApp Status – Stories atitikmuo. Nors pastarasis socialinis tinklas taip pat turi net 250 mln. aktyvių Stories vartotojų ratą (2017 II ketv. duom), tačiau išbandę įrankį su komanda likome gerokai nusivylę. Pasirodo, WhatsApp Status savo vartotojams siūlo vos tris Stories papildomas funkcijas: teksto pridėjimą, doodle ir emoji. Pripažinkime, tai išties juokingas kiekis, turint omenyje tai, kad Instagram ir Snapchat savo gėrybių kraitį pildo nuolatos. Kol kas geriausia apie WhatsApp Status yra tai, kad norint pasidalinti išnykstančia istorija, nebūtina turėti nuotrauką ar video, kuri daryta per pastarąsias 24 valandas: iš telefono albumo galima pasidalinti kad ir 3 metų senumo akimirka.

 

 

Messenger Day – dar vienas Stories atitikmuo. Nors Messenger aplikacijos Stories buvo pristatytos tik šių metų kovo pradžioje, tačiau jau turi apie 70 mln. aktyvių vartotojų. Turint omenyje, kiek dar nedaug laiko praėjo nuo įrankio atsiradimo, tai yra gan didelis skaičius. Ir tikriausiai ne veltui į savo valdomą aplikaciją Facebook pasistengė įdėti ne ką mažiau Stories papildančių funkcijų nei jų turi Snapchat ar Instagram. Čia galima rasti teksto, lokacijos, laiko, baterijos ar dienos statuso, emoji, lipdukų, filtrų (nedaug), rėmelių ir kaukių pridėjimo funkcijas. Kitas geras aspektas yra tai, kad kaip ir WhatsApp Status, taip ir Messenger Day negalioja 24 val. įkėlimo taisyklė. Nepaisant šių privalumų gausos, funkcija nėra iki galo patogi naudoti: norėdami uždėti daugiau nei vieną lipduką ar užrašą sulaukėme griežto NE. Turbūt tai dar vienas iš bug’ų, tačiau pirminis įspūdis buvo sugadintas.

 

 

Facebook Stories. Turbūt, Facebook nėra visiškai patenkintas savo aplikacijos Stories vartotojų aktyvumu. Socialinis tinklas oficialiai dar niekur neskelbė, kiek vartotojų kasdien naudojasi šia funkcija. Marketingistai bei socialinių tinklų naujienų apžvalgininkai jau vos praėjus keliems mėnesiams nuo Facebook Stories pristatymo teigė, kad funkcija yra niekam tikusi ir totally failing. Nieko nuostabaus, juk esame pratę su draugais susirašinėti Messengert aplinkoje, o mums aktualias naujienas sužinoti Facebook aplikacijoje. Nepaisant to, Facebook išleido milijonus ant papildomų filtrų ir kaukių kūrimo, kurių yra gerokai daugiau nei kituose socialiniose tinkluose. Čia taip pat galite rasti teksto, doodle, rėmelių, lipdukų, emoji, lokacijos, laiko, asmens žymėjimo funkcijas ir ne tik. Facebook Stories taip pat negalioja 24 valandų įkėlimo taisyklė.

Taigi, kur dalintis savo istorijomis?

Snapchat’e, jei esi moksleivis ar pirmų kursų studentas, kuriam šis socialinis tinklas reikalingas kaip deguonis. Snapchat naudok ir tuo atveju, jei negali gyventi be bitmoji ir geofiltrų bei esi pasiryžęs išbandyti visas naujausias temines kaukes ir jei nenori leisti Facebook‘ui užvaldyti visų interneto komunikacijos priemonių.

Instagram‘e, jei jautiesi per senas Snapchat‘ui, turi sukaupęs nemažą sekėjų ir draugų ratą, dievini boomerangus ir Stories skiltį peržiūri pirmiau negu Instagram naujienų srautą.

WhatsApp’e, jei turi daugybę šeimos narių, kurie nesinaudoja Facebook ar Instagram, ir trokšti kasdien pasidalinti negausiai paįvairintomis istorijomis bei palaikyti ryšį su artimaisiais.

Messenger‘yje, jei nesinaudoji prieš tai išvardintomis aplikacijomis, tačiau turi aibę draugų Facebook‘e, kurie taip pat naudojasi Messenger Day funkcija bei trokšti šmaikščiomis istorijomis pradėti pokalbį.

Facebook‘e, jei nemėgsti prieš tai išvardintų socialinių platformų, nori išbandyti daugybę filtrų ar kaukių bei praleidi nemažai laiko scrollindamas Facebook naujienų srautą savo telefone.

Jei apsispręsti vis dar sunku, tuomet siūlau visas Stories turinčias aplikacijas parsisiųsti ir išbandyti, kaip tai darėme ir mes.

 

Social media drummer
Viltė

 

 

Dalintis

Sužinokite naujienas pirmieji!

Gaukite patarimus, naujausius straipsnius ir informaciją apie renginius. Jau šimtai žmonių prenumeruoja, nepraleiskite naujienų ir jūs!
El. pašto adresas
Saugu ir jokių reklamų

Susisiekite