fbpx

Kas yra Clubhouse ir kuo ši platforma gali būti naudinga?

2021 16 kovo

Kas yra Clubhouse?

Marketingo specialistai visame pasaulyje garsiai kalba apie tai, kaip leidžia laiką Clubhouse programėlėje, nuomonės formuotojai ir specialistai dalijasi, kaip veda seminarus savo išrinktiesiems klausytojams, Facebook ir Twitter pradėjo dirbti prie Clubhouse alternatyvų sukūrimo savo platformose (daugiau apie Facebook planus: čia ir Twitter planus: čia). Nors platforma buvo sukurta prieš metus, tačiau vartotojams tapo aktuali tik paskutinį ketvirtį, o statistikos duomenys rodo, kad nuo 2020 metų gruodžio šios programėlės vartotojų skaičius išaugo nuo 600 tūkst. iki 10 milijonų. Kas čia vyksta ir kodėl tik dabar apie viską sužinome? Gal pradėkime nuo pat pradžių.

Clubhouse yra live audio pranešimų pagal temas klausymo socialinis tinklas. Žmonės pagal juos dominančias temas gali sekti atskirus ,,klubus”, kurie organizuoja pranešimus ir sukuria tema grindžiamą bendruomenės klubą. Tai iš dalies primena tinklalaidės klausimą, tik viskas vyksta gyvai, čia ir dabar. Klausytojai dar turi galimybę užduoti klausimus diskusijose dalyvaujantiems pranešėjams. Įdomi proceso dalis yra ta, kad pasibaigus pranešimui jis yra ištrinamas, ir viskas, kas ten buvo pasakyta, lieka tik žmonių, kurie buvo šio pranešimo klausytojai, galvose (labai nedidelė dalis yra įrašomi, tačiau papildomos programinės įrangos pagalba).

Šis socialinis tinklas jau turi savotiškus savo ambasadorius, kurie turi milijonus sekėjų, o keli klubai skaičiuoja net po 100 tūkst. narių. Šią platformą yra pamėgę ir daugelis pasaulinio lygio įžymybių tokių kaip Oprah Winfrey, Drake, Kevin Hart, Ashton Kutcher, o prieš mėnesį pats Elon Musk buvo davęs interviu viename iš Clubhouse kambarių. Interviu buvo įrašytas ir jį galite išklausyti paspaudę čia.

Skamba gerai ir norėtumėte prisijungti? Tai nebus taip paprasta! Čia susidurtumėte su dviem iššūkiais:
1. Šiuo metu programa yra galima tik iPhone naudotojams.
2. Jums reikės pakvietimo, kurį gali suteikti tik žmogus, turintis Clubhouse paskyrą. Didėjant paskyros populiarumui šiuos pakvietimus net buvo pardavinėjama eBay platformoje.

Kuo ši platforma gali būti naudinga?
Clubhouse kambariuose kiekvieną dieną vyksta tūkstančiai pranešimų, kur savo sričių profesionalai veda seminarus plataus profilio temomis, dažnu atveju po pranešimo seka ir Q&A sesija. Taigi, platforma gali būti naudinga norint išmokti naujų dalykų ar patobulinti savo esamas žinias. O išmokti tikrai yra ką, nes temos varijuoja nuo patarimų naujagimių tėvams, meditacijos ar sporto, iki psichologijos, socialinių tinklų marketingo ir astrofizikos.

Reikia fotografo vestuvėms? Dizainerio tinklapiui? Reklamų specialisto startuoliui? Administratorės ofisui? Clubhouse galima naudoti ir tiesioginiam kontaktų užmezgimui su vienos ar kitos temos profesionalu. Nors klausantis pokalbių yra galimybė paprašyti profesionalios pagalbos Q&A sesijos metu, tačiau tokia užklausa gali pasimesti tarp kitų klausimų gausos. Neretai tiesioginė komunikacija persikelia į Twitter ar Instagram.
Žmonės vesdami seminarus ir dalindamiesi patarimais stiprina ne tik savo asmeninio ir įmonės prekės ženklų žinomumą, bet ir užmezga naujus aktualius kontaktus. Nepaisant to, kad pranešimų skaitymas ir savo patirties dalijimasis dažnai yra altruistiškas, tačiau tai dažnai virsta verslo užklausomis.

Sudėjus žmones, kuriuos domina ta pati sritis į vieną virtualią erdvę, gimsta nuostabūs dalykai. Jau dabar galima rasti straipsnių apie žmones, kurie susipažinę Clubhouse drauge pradėjo kurti bendrą verslą ar net rado savo gyvenimo partnerį.

Daug dalykų į Lietuvą atkeliauja kiek vėliau negu vakarų pasaulyje, Clubhouse nėra išimtis. Nepaisant to, kad jau vyksta pirmieji ,,Baltics entrepreneurs” pokalbiai, tik lietuvių kalba vykstančių pranešimų dar reikės palaukti. Clubhouse pirminė auditorija susiformavo dėl atsiradusio renginių / pranešimų vakuumo, ši platforma turėtų išlikti aktuali ir po pandemijos, o kitų socialinių tinklų įsikišimas į tokią turinio formą Clubhouse gali padaryti dar populiaresne. Kaip nutiks iš tikrųjų, pamatysime jau netrukus, o jei Clubhouse sudomino ir Jus, rekomenduoju apklausti aplinkinius, ieškant šio eksliuzyvinio kvietimo prisijungti prie šios platformos.

Dalintis

Susisiekite