Lietuviško atitikmens nerandančio networkingo įgūdžiai dažnai prilyginami net gyvenimo stiliui. Naujos pažintys ir kontaktų užmezgimas padeda kilti karjeros laiptais, rasti patikimus darbuotojus, vystyti verslą ir t.t. Jeigu žvalgantis savo „LinkedIn“ pažinčių skiltyje kyla klausimai: „kur aš jį mačiau“, „kodėl ji mano kontaktuose“, greičiausiai savo pažinčių tinklo nevaldote tinkamai. Gal laikas keisti networkingo įpročius? Leiskite pasitarnauti.
Kiekvienam „LinkedIn“ vartotojui prieinama skiltis relationship tab dažniausia už akių „neužkliūva“. Jeigu socialiniu tinklu naudojatės tik mobiliajame telefone, tai tokios skilties apskritai nerasite. Vis dėlto, prisėdus prie kompiuterio ir atvėrus bet kurio savo kontakto profilį relationshiptab pamatysite.
Šios skilties pagalba kontaktus lengvai klasifikuosite, įrašysite asmeninę informaciją, pasižymėsite, kokiais tikslais geriausia su jais susisiekti. Svarbiausia, kad informacija bus prieinama tik jums, bet apie viską iš eilės.
1. Pažinties užmezgimas. Atgaivinti prisiminimus apie pažintį dažniausia pakanka žinant datą, kada susipažinote su asmeniu. Čia visada galėsite pasitikrinti.
2. Žinutės. Pirminiame lange matysite paskutinę išsiųstą/gautą žinutę. Jeigu vienos žinutės nepakanka, paspaudus see more išsiskleis visa komunikacijos paklodė. Dažnai siunčiant žinutes savo kontaktams rizikuojate jiems atsibosti. Matydami kada ir kokiu klausimu bendravote, lengvai darysite išvadas kodėl ir kada susisiekti kitą kartą.
3. Pastabos. Skiltyje notes galite pasižymėti sau aktualią informaciją, kuri gali būti tiek profesionali, tiek asmeninė. Pavyzdžiui, galite pasižymėti, kokiais klausimais norėtumėte pasikalbėti su asmeniu, kokiais klausimais jau esatę bendravę. Kadangi informacija yra pasiekiama tik Jums, galite nebijoti pažymėti, kad daugiau niekada nebendrausite su asmeniu dėl atitinkamų priežasčių. Užrašus nuolatos galite papildyti ar dalį jų ištrinti.
4. Priminimai. Pastabos padeda, tačiau užmirštuoliams didesnę naudą suteiks priminimai. Planuojate susitikti, pažadėjote nusiųsti pasiūlymą ar tiesiog norite pakviesti pažįstamą kavos? „LinkedIn“ suplanavus įvykį visada gausite priminimą. Galite planuoti ne tik vienkartinius, tačiau nuolatos pasikartojančius veiksmus.
5. Pažinties pradžia. Augant pažinčių ratui kai kurie žmonės pasimiršta. Skirkite laiko užpildyti pažinties pradžios skiltį kiekvienam kontaktui. Čia galite pažymėti, kas Jus supažindino, nors „LinkedIn“ automatiškai Jums pasiūlys kontaktą. Nepamirškite pažymėti, kur susipažinote ir apie ką kalbėjote pirmą kartą. Tai dažnai praverčia rašant asmeniui pirmą kartą.
6. Klasifikavimas. Dažniausia savo kontaktus galima suskirstyti į kelias kategorijas: mokykla, universitetas, darbas, organizacija, kuriai priklausote, draugai ir pan. Priskirdami vieną ar kelias žymes, galite ieškoti kontaktų priklausančių tik tai žymei. Pavyzdžiui, pažymėjus VIP klientus, tik keliais paspaudimais galite juos surasti ir parašyti žinutę. Nuolatos galite pridėti papildomų žymių ar jas panaikinti.
Apibendrinant, galime daryti išvadą, jog tik spaudant connect mygtuką iš savo pažinčių tinklo naudos nesukursite. Dirbkite su savo „LinkedIn“ kontaktais nuolatos, nes ne veltui networking yra viena pagrindinių sėkmės kalvių profesiniame gyvenime.
Pagarbiai,
Social Media Drummer
Jarūnė Narkevičiūtė