fbpx

Facebook momentiniai straipsniai ne tik leidėjų džiaugsmui!

2016 15 gruodžio

Vasarą Facebook mus supažindino su naujove – momentiniais straipsniais (angl. instant articles). Tai turinys dešiniajame viršutiniame kampe pažymėtas žaibo ženkliuku. Šią naujovę galėjote pastebėti ne tik didžiųjų pasaulio publisher‘ių (pavyzdžiui, New York Times) puslapiuose, tačiau ir lietuviškajame DELFI, 15min ar kituose puslapiuose.  Kadangi momentinių straipsnių naudojimas „prigijo“, nusprendžiau pažvelgti giliau. Taigi, kuo momentiniai straipsniai tokie ypatingi?

Momentiniai straipsniai – tai įrankis, dažniausiai naudojamas žiniasklaidos leidėjų (angl. media publishers), leidžiantis greitai ir patogiai sukurti interaktyvius straipsnius savo skaitytojams. Tokie straipsniai atsiverčia 10 kartų greičiau negu bet kokiame kitame internetiniame puslapyje patalpinti straipsniai, kadangi jie yra patalpinami būtent Facebook aplinkoje.

Įdomu, jog dėl savo savybės greičiau užkrauti (angl. load) turinį, įrankis naudojamas ir interaktyvių nuotraukų, video turinio dalijimosi tikslais. Pats Facebook pateikia tam tikrus statistinius rodiklius, kurie yra gana įspūdingi. Pastebėta, jog momentiniai straipsniai sulaukia 30% daugiau pasidalijimų ir pasiekia daugiau žmonių, lyginant su straipsniais, kurie patalpinti išorinėse nuorodose. Taip pat tokio tipo straipsniai net 1,2 karto dažniau skaitomi ir net 1,7 karto dažniau perskaitomi iki galo (t.y. mažiau žmonių vos įsijungę straipsnį šį tuoj pat išjungia, nuspręsdami nebeskaityti toliau).

meu

 

Negana to, momentiniuose straipsniuose įdiegta galimybė įkelti video, kurie pasileis automatiškai, vos atsidarius straipsnį. Įtrauktos ir nuotraukų peržiūros funkcijos: galima naršyti į šonus ar priartinti vaizdą. Taip pat turėsite galimybę įkelti interaktyvius žemėlapius!

 

SVARBU! Momentiniai straipsniai veikia tik Facebook mobilios aplikacijos aplinkoje ir Messenger‘yje. Tad desktop versijoje tokių straipsnių matyti negalime. Kodėl? Čia slypi pamatinis momentinių straipsnių tikslas. Pastebėta, jog Facebooku vis dažniau naudojamasi būtent telefonu, dėl šios priežasties didžioji dalis atnaujinimų šiame socialiniame tinkle skiriama gerinti būtent šiai patirčiai. Taigi momentinių straipsnių įrankis skirtas gerinti žmonių, naudojančių Facebook socialinį tinklą kaip pirminį žinių gavimo šaltinį, patirčiai gerinti ir žiniasklaidos leidėjų turinio skaitomumui didinti.

Jei norite pradėti dalintis momentiniais straipsniais, teks kiek paplušėti. Visų pirma, užregistruokite savo verslo ar organizacijos puslapį paspaudę šią nuorodą: https://instantarticles.fb.com

inst-sign-up

 

Pasirinkę norimą puslapį, gausite prieigą prie „Instant articles“ įrankio. Spauskite „tęsti“.

1

Būsite nukreiptas į puslapio leidybos įrankių (angl. publishing tools) skiltį.

2

Tam, kad galėtumėte tokiais straipsniais dalintis, teks įgyvendinti trijų žingsnių programą. Kiekvienas žingsnis susideda iš mažesnių užduočių:

1 žingsnis. Šiame žingsnyje teks parsisiųsti „Pages Manager“ aplikaciją, sujungti įrankį su Jūsų internetiniu tinklalapiu, susikurti pirmuosius straipsnių ruošinius/formas (angl. templates) ir kt.

2 žingsnis. Nors pirmajame žingsnyje pasiruošėte tokių momentinių straipsnių leidybai, Facebook neleis pirmiesiems blynams svilti. Šiame žingsnyje turėsite pateikti 5 straipsnius, kuriais norėtumėte dalintis, ir išsiųsti juos Facebook darbuotojų peržiūrai. Svarbu, jog straipsniai atitiktų visus reikalavimus, kuriuos taip pat rasite „Publishing Tools“ skiltyje.

3 žingsnis. Atsižvelgę į Facebook darbuotojų gryžtamąjį ryšį ir sėkmingai ištaisę turinį pagal gautas pastabas, galėsite pradėti tokių straipsnių kūrimą.

Štai taip atrodo užduočių sąrašas, kurias turėsite įgyvendinti prieš džiaugdamiesi momentinių straipsnių įrankio teikiamomis galimybėmis:

3

Visai nedaug, ar ne?:) Manau, jog tie, kuriuos iš tiesų susidomino šis įrankis ir galimi pasiekti rezultatai, įveiktų ir didesnį sąrašą reikalavimų. Tačiau patikinsiu, jog atiduoti dalį savo darbo laiko – verta, o ypač verta tiems verslams, kurių veikla remiasi straipsnių, blogų ar trumpų įrašų kūrimu.

 

 

Tad čia Jus ir paliksiu… o Jums teks apsispręsti:)

Audronė


Dalintis

Susisiekite