fbpx

Jų nuomonė svarbi: Lietuvos influenceriai

2017 gruodžio 7

Socialiniai tinklai – vieta, kur visi turime laisvę pasakyti tai, ką iš tiesų turime omenyje. Savaime suprantama, jog augant socialinių tinklų populiarumui, augo ir skaičius žmonių, turinčių ką pasakyti. Taip gimė influencerių, arba kitaip, nuomonės formuotojų kultūra aprėpianti kone visas gyvenimo sritis. Šiuo įrašu noriu aptarti Lietuvoje populiarėjančią influencerių kultūrą ir pristatyti pačius populiariausius nuomonės formuotojus.

 

Nuomonės formuotojai – nauja profesija?

Influenceris tai žmogus, kuris formuoja nuomonę apie tam tikrus produktus, prekės ženklus ar įvykius, vedamas specifinių paskatų. Tai žmonės diktuojantys trendus madoje, kelionėse, politikoje ar valgio kultūroje, ir tokiu būdu veikiantys eilinio vartotojo sprendimą, ką įsigyti/pasirinkti/manyti šiandien. Verslas, matydamas influenecerių galią, į šiuos žmones atsigręžia kaip į naują iki šiol mažai išnaudotą reklamos būdą. Galbūt todėl influenceriai kartu vadinami ir rinkodaros įtakotojais?

Iš esmės, verslas perka influencerių eterį, prašydamas išsakyti teigiamą nuomonę apie jo produktus ar paslaugas. Influenceriai yra sukūrę artimą ryšį su savo vartotojais ir įgiję jų pasitikėjimą. Tokiu būdu eilinis vartotojas mano, kad influenceris tai patikimas būdas sužinoti apie tam tikrus produktus ar paslaugas. Tokie žmonės, kaip taisyklė, dažniausiai turi virš dešimties tūkstančių sekėjų – nuo to skaičiaus žmonės yra laikomi turinčiais savo statusą socialinėje erdvėje. Taigi, toks viešinimo būdas yra labai artimas tradiciniam reklamos sklaidos būdui iš lūpų į lūpas. Tiesa, mokėjimą už viešinimą pinigais čia neretai keičia įvairios dovanelės, privilegijos ir išskirtinės galimybės išbandyti prekes pačiam pirmam.

 

Lietuvos influenceriai: kas jie tokie?

Nenukaunama mados srities lyderė yra Agnė Jagelavičiūtė. Turbūt nėra Lietuvoje besidominčio mada asmens, kuris nebūtų girdėjęs apie šią influencerę. Agnė socialiniuose tinkluose reiškia nuomonę įvairiomis temomis, tačiau kartu dalijasi rekomendacijomis apie produktus ar paslaugas. Ilgus metus Agnė dirbo su savo prekės ženklu, o šiandien ji laikoma stiliaus ikona. Negana to, Agnė suformavo savo įvaizdį kaip rūpestingos, nevengiančios pasidalinti patarimais, mamos ir tvirto charakterio moters. Pagrindiniai produktai, kuriuos influencerė apžvelgia savo socialiniuose tinkluose, yra produktai vaikams, grožio priemonės veidui, odai ir kūno priemonės, taip pat įvairios paslaugos. Taigi į Agnę pagalbos viešinant kreipiasi verslas, kuris veikia būtent šiose srityse.

Nuolat būti politikos įvykių sukūryje yra sunku, tačiau Andrius Tapinas yra vienas iš pagrindinių nuomonės formuotojų, einančių koja kojon su politikos naujienomis. Tai yra vienas tų visuomenės veikėjų, kurie nevengia pašiepti, sukritikuoti tam tikrus politinius sprendimus, o kartu ir pasidalinti įžvalgomis su savo sekėjais. Andriaus profilį seka tiek jauni studentai, tiek ilgamečiai seimo darbuotojai. Ir iš tiesų, influenceris įgalina eilinį žmogų susidaryti nuomonę apie tam tikrus politinius įvykius net ir nebūnant karščiausiu politikos fanu.

Mes visi dieviname maistą, o žmogus, kuris tiesiog spindi noru gaminti, yra Beata Nicholson. Pozityvi, nuotaikinga ir nuolat besišypsanti Beata yra vienas iš tų Lietuvos kulinarijos srities žmonių, kuris nuoširdumu ir savo aistra gaminti sugeba prikaustyti šimtus žmonių prie televizijos ekranų, o kartu ir sulaukti tūkstančių reakcijų socialiniuose tinkluose. Verta paminėti, jog Beatos kulinarinės knygos yra perkamos viena po kitos ir leidžiamos papildomais tiražais. Beatos kulinariniai patarimai formuoja požiūrį į valgio kultūrą, todėl ši influencerė turėtų būti įdomi verslui, veikiančiam būtent šioje srityje. Tiesa, moteris yra labiau linkusi kurti savo prekės ženklą: Beatos virtuvės gaminiai rikiuojasi tiek duonos, tiek padažų, tiek kitose lentynose.

Dar vienas influenceris, išmanantis savo amatą yra žurnalistas ir radijo laidų vedėjas Orijus Gasanovas. Jis puikiai žino kaip patraukti žmonių dėmesį: žurnalisto Instagram profilis pilnas spalvotų nuotraukų iš įvairiausių pasaulio kampelių. Nuo Arubos iki Niujorko, nuo Norvegijos kalnų iki Lietuviškų papludymių. Orijus nevengia dalintis ir itin gražiai atrodančiu, o kartu ir skaniu maistu. Influenceris puikiai vysto savo prekės ženklą, mat nuolat gauna dovanėlių, pakvietimų į įvairius renginius, pranešimus apie naujus restoranus ar kvietimų į degustacijas. Orijus aplink save yra subūręs keliauti mėgstančių, skanų maistą dievinančių bei dėl Instagram kultūros pamišusių žmonių armiją. Jei jūsų verslas orientuotas į jaunus, siekiančius, maistą ir keliones mėgstančius asmenis, Orijus gali jums pagelbėti.

Viena didžiausių sveiką gyvenimo būdą propaguojančių žmonių įkvėpėjų Lietuvoje yra Inga Žuolytė. Jaunos sportininkės profilis tiesiog verčia eiti į sporto salę ir valgyti sveiką maistą. Ši mergina labai greitai suburė aplink save dvidešimt-tūkstantinę gerbėjų armiją, kuri auga kiekvieną dieną. Mergina yra tikras įkvėpimas ir pavyzdys norintiems pradėti keisti savo gyvenimą ir pradėti sportuoti, kas mums dažniausiai yra labai sunkus ar net priverstinis dalykas. Tačiau, stebint kitų žmonių progresą ir akvaizdžius rezultatus, norisi ir pačiam sau pagelbėti ir, įsigijus naują sportinę aprangą, žygiuoti į sporto salę. Jauna trenerė bendradarbiauja su sveiko maisto tiekimo įmonėmis ar sporto centrais, o kartu įkvepia nuveikti ar suvalgyti kąnors sveikuoliško.

Tiesa ta, kad nuomonių formuotojai yra labai geidžiami įmonių, tačiau ne visi jie yra lengvai prieinami. Pagrindiniai trukdantys dalykai gali būt aukšta kaina, taip pat gali reikėti pažinčių ar būti tikram, kad produkto paskirtis/sprendžiama problema nesikerta su influencerio įsitikinimais. Kaži, ar Jagelavičiūtė reklamuos radiatorių, o Tapinas sutiks pakomentuoti naujo sezono sukneles? Taigi, verta gerai įsvertinti, ar pasirinkote tinkamą influencerį ir kokią naudą gausite iš tokio viešinimo būdo.

Facebook sekėjų skaičius

Instagram sekėjų skaičius

 

Apibendrindama noriu palinkėti drąsos ir sėkmės išbandant šią rinkodaros rūšį 🙂 Bendraukite, kurkite, įkvėpkite.

Greta

 

Dalintis

Sužinokite naujienas pirmieji!

Gaukite patarimus, naujausius straipsnius ir informaciją apie renginius. Jau šimtai žmonių prenumeruoja, nepraleiskite naujienų ir jūs!
El. pašto adresas
Saugu ir jokių reklamų

Susisiekime